Nie żyje ks. Marian Rola. Był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

Nie żyje ks. Marian Rola. Był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego
Fot. deposotphotos.com
4 tygodnie temu
PAP / tk

W wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej. Msza pogrzebowa ks. Roli odbędzie się w kościele św. Barbary w Warszawie

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

Jego autorzy poinformowali, że msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 24 września o godz. 12 w parafii św. Barbary w Warszawie. Ks. Rola zostanie pochowany na Cmentarzu Bródnowskim w grobach kapłańskich.

Ks. Marian Rola był kanonikiem honorowym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Po święceniach kapłańskich pełnił funkcję wikariusza w parafiach Wiązowna, Domaniewice i Nowy Dwór Mazowiecki. Po studiach z prawa kanonicznego na KUL-u był prefektem alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego i rektorem Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Od 2002 r. był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski
17,43 zł
24,90 zł

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Marian Rola. Był wiceoficjałem Sądu Metropolitalnego Warszawskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.