Nie żyje ks. Ryszard Walner. Był diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących

Nie żyje ks. Ryszard Walner. Był diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących
Nie żyje ks. Ryszard Walner. Fot. diecezja zielonogórsko-gorzowska / David Monje / Unsplash
diecezja zielonogórsko-gorzowska / pk

Ks. Ryszard Walner odszedł 6 grudnia w żarskim hospicjum im. Świętego Brata Alberta. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu w Lubanicach.

Jak czytamy na stronie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. Ryszard Walner już podczas seminarium nauczył się języka migowego. "Po święceniach zaangażował się w pracę duszpasterską z osobami niesłyszącymi. 15 października 1998 r. został diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących" - informuje diecezja.

Kim był ks. Ryszard Walner?

Ks. Ryszard Walner przyszedł na świat 2 grudnia 1956 roku we Wschowie. Ukończył szkołę podstawową w Osowej Sieni. Następnie podjął naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lesznie i Technikum Mechanicznym we Wschowie. Po zdobyciu świadectwa dojrzałości w 1978 roku, zdecydował się na podjęcie formacji kapłańskiej w wyższym seminarium duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1984 roku w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. z rąk biskupa Wilhelma Pluty.

Posługa duszpasterska ks. Ryszarda Walnera rozpoczęła się w Żarach (parafia Wniebowzięcia NMP, lata 1984-1989), była kontynuowana w Żaganiu (parafia Wniebowzięcia NMP, lata 1989-1992), Lipinkach Łużyckich (lata 1992-1994) i ponownie w Żarach (parafia Miłosierdzia Bożego, lata 1994-1995). Duchowny 22 sierpnia 1995 roku objął stanowisko proboszcza w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Drożkowie. Kolejne lata przyniosły mu kierownictwo nad parafią św. Józefa w Zaborze (lata 2010-2016) i św. Andrzeja w Szprotawie (lata 2016-2021). 2 sierpnia 2021 roku mianowano go proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bieniowie.

DEON.PL POLECA

Uroczystości pogrzebowe ks. Ryszarda Walnera

Sobota 9 grudnia 2023 r. - Bieniów

  • godz. 19.30 – msza św. żałobna dla Dekanatu Żary w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie;

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r - Bieniów i Lubanice

  • godz. 10.00 - czuwanie modlitewne w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie;
  • godz. 11.00 - msza św. pogrzebowa;
  • po zakończeniu mszy św. przejazd na cmentarz parafialny w Lubanicach (filia parafii Drożków, cmentarz znajduje się w pobliżu kościoła).

Źródło: diecezja zielonogórsko-gorzowska / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Ryszard Walner. Był diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.