Nie żyje ks. Tomasz Niedziela. Miał 35 lat

Nie żyje ks. Tomasz Niedziela. Miał 35 lat
Fot. depositphotos.com
diecezja.bielsko.pl / kb

Nie żyje ks. Tomasz Niedziela, który od wielu lat związany był z bielsko-żywiecką Caritas, gdzie posługiwał w Centrum Wolontariatu. Przeżył 35 lat, w tym prawie 10 lat jako kapłan.

Kim był ks. Tomasz Niedziela?

Urodził się 29 września 1986 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Bulowic. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 2012 r. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

DEON.PL POLECA
Pracował jako wikary w parafii św. Urbana w Roczynach (2012-2016). W latach 2016-2019 posługiwał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. Od sierpnia 2019 był wikarym w parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Od 1 września 2014 roku był odpowiedzialny za stworzenie struktur Centrum Wolontariatu Caritas. Zaangażował się najpierw jako opiekun Szkolnego Koła Caritas w Roczynach. To w dużej mierze dzięki niemu idea wolontariatu zainspirowała wielu młodych ludzi z ziemi beskidzkiej do bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących. Wielu diecezjan zapamięta go jako niestrudzonego pielgrzyma jasnogórskiego.

DEON.PL POLECA

Ostatnio ciężko chorował. Zmarł 22 marca 2022 r. w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tomasza:

Piątek, 25 marca 2022 roku, o godzinie 14:00 – Importa – Msza św. w kościele Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Sobota, 26 marca 2022 roku, o godzinie 11:00 – Msza św. pogrzebowa w kościele św. Wojciecha w Bulowicach i odprowadzenie na cmentarz parafialny w Bulowicach.

Źródło: diecezja.bielsko.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Tomasz Niedziela. Miał 35 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.