Nie żyje proboszcz. Zmarł w drodze do kościoła, jego ciało znaleźli parafianie

Nie żyje proboszcz. Zmarł w drodze do kościoła, jego ciało znaleźli parafianie
Fot. Depositphotos
KAI / pk

"Kapłan przez duże K, wspaniały, oddany, uśmiechnięty człowiek" - tak w mediach społecznościowych ludzie wspominają zmarłego proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Ks. Zbigniew Krzyszowski miał 69 lat. Idąc do kościoła upadł i najprawdopodobniej stracił przytomność. W wyniku uderzenia głową o betonowe schody duchowny zmarł. Przyczyny śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Proboszcza znaleźli parafianie, którzy wezwali służby ratunkowe. Na miejscu pierwsi byli strażacy, ponieważ w sąsiedztwie zostali wezwani do czujnika tlenku węgla. Tarnowski Portal Ratowniczy informował, że w wyniku utraty przytomności, osoba poszkodowana doznała rozległego urazu głowy. Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych księdzu i lekarz stwierdził zgon.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Ciało zabezpieczono do badań, przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Ks. Zbigniew Krzyszowski nie żyje. Kim był duchowny?

Ks. Zbigniew Krzyszowski urodził się 5 maja 1954 w Lesku. W 1980 r. przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w parafii Ropczyce i parafii katedralnej w Tarnowie. Następnie został skierowany na studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej na Wydziale Teologii KUL, gdzie w 1986 r. uzyskał stopień licencjata. W latach 1990-1992 prowadził wykłady z teologii fundamentalnej i religiologii w Instytucie Katechetycznym w Tarnowie i Nowym Sączu; 1991-92 był dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej; w 1992 uzyskał stopień doktora teologii w zakresie teologii fundamentalnej i został zatrudniony w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego. Od 1996 r. był adiunktem w Instytucie Teologii Fundamentalnej KUL. W latach 1994-1997 pełnił funkcję ojca duchownego w konwikcie księży studentów KUL. Po powrocie do diecezji objął funkcję wikariusza biskupiego ds. zakonnych. W 2014 r. został proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje proboszcz. Zmarł w drodze do kościoła, jego ciało znaleźli parafianie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.