Nie żyje Stanisław Jarosz OSPPE, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji

Nie żyje Stanisław Jarosz OSPPE, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji
fot. Depositphotos
KAI / pk

Zmarł o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji. Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową. Przez wiele lat związany z Jasną Górą. Miał 69 lat, 43 lata życia kapłańskiego. Krajowym Moderatorem Dzieła Duchowej Adopcji został mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski w 2017 r.

Duchowa adopcja to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki. Dla Polaków jest ona także formą osobistego wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu. Polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba odmawia jedną dowolnie wybraną tajemnicę Różańca oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy wierni mogą dołączyć dodatkowe wyrzeczenie np. post czy działania charytatywne.

DEON.PL POLECAŚp. o. Jarosz podkreślał, że Duchowa Adopcja jest w ludziach, w sercach. - To modlitwa, więc ona działa w sercach ludzi modlących się, ratujemy życie i ratujemy tych, którzy podjęli się modlitwy, bo modlitwa do nich wraca - podkreślał i dodawał, że „my jesteśmy bezradni, to Bóg zwycięża”.

Inicjatorami powstania w Polsce duchowej adopcji byli świeccy skupieni we wspólnocie „Straż Pokoleń” przy paulińskim kościele Świętego Ducha w Warszawie, skąd, co roku wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę i gdzie śp. o. Stanisław posługiwał. W tym kościele, 2 lutego 1987 r. zostały złożone pierwsze przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

W 1995 roku rozpoczął pracę Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze.

Śp. o. Stanisław Jarosz, Krajowym Moderatorem Dzieła Duchowej Adopcji został mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski w 2017 r.

W ostatnich latach posługiwał jako proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie w województwie wielkopolskim.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Parasiewicz

Istnieje coś gorszego niż zazdrość. Obsesja, która odbiera zdolność myślenia

Przeczytałam z zachwytem, przerażeniem, wzruszeniem! Dawno żadna opowieść tak mnie nie porwała i nie wywołała tylu emocji. „Polecam” to za mało!
Magda Knedler

Trudne dzieciństwo...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Stanisław Jarosz OSPPE, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.