Niedoszły zabójca papieża: chcę zostać księdzem

Niedoszły zabójca papieża: chcę zostać księdzem
(fot. Rome Reports / youtube.com)
Crux / UCatholic / kw

W wywiadzie udzielonym włoskiej telewizji, Mehmet Alì Ağca, który przeprowadził zamach na Jana Pawła II, stwierdził, że chciałby zostać katolickim księdzem.

- Tutaj w Turcji żyję jako emeryt, który traci swój czas. Więc chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem - powiedział Ağca.

- Po tym jak Jan Paweł II odwiedził mnie w więzieniu, myślałem o tym i studiowałem Ewangelię bardzo długo. Teraz znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiać Msze, jeśli tylko [Franciszek] będzie mnie chciał - dodał Ağca.

Mężczyzna stwierdził również, że chętnie wybrałby się z papieżem Franciszkiem do Fatimy w maju 2017. Wówczas będą miały tam miejsce uroczystości z okazji setnej rocznicy objawień maryjnych.

Mehmet Alì Ağca strzelił do papieża Jana Pawła II i niemal go zabił na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Papież Polak nie miał wątpliwości, że to właśnie Maryi zawdzięcza ocalenie.

58-letni Ağca wielokrotnie zaskakiwał różnymi stwierdzeniami. W 2010 roku stwierdził np. że "jest wiekuistym Chrystusem" , zaś o papieżu Franciszku wyraził się mało pochlebnie, uznając go za "największego wroga Allaha" oraz że "jego życie nie jest warte nawet 5 lirów".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niedoszły zabójca papieża: chcę zostać księdzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.