Niemal całe kapłańskie życie spędził przykuty do łóżka. Nie żyje ks. Maciej Węglarz

Niemal całe kapłańskie życie spędził przykuty do łóżka. Nie żyje ks. Maciej Węglarz
Ks. Maciej Węglarz. Źródło: YouTube.com
radioem.pl / diecezjagliwicka.pl / mł

Jak poinformowała diecezja gliwicka, 22 stycznia w Orzeszu zmarł ks. Maciej Węglarz. Niemal całe życie po święceniach spędził, przykuty do łóżka. "Z wielką godnością znosił swoje cierpienie" - napisał jeden z internautów. 

Na wózku odprawiał msze, zachęcając do służenia ministrantów poruszających się właśnie w ten sposób. Wyświęcony w 2003 roku, pięć lat po święceniach miał wypadek samochodowy. Po nim nie wstał już z łóżka.

Nie żyje ks. Maciej Węglarz

"Byliśmy kilka razy z Ks Maciejem na turnusie, z wielką godnością znosił swoje cierpienie" - napisał pod informacją o śmierci księdza jeden z internautów. 

Urodził się w 1978 roku w Grodkowie. Po święceniach pracował jeszcze przez 5 lat w parafii Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Później był związany z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Jeździł tam na turnusy rehabilitacyjne, a podczas nich służył, jak mógł: szykując komentarze do czytań, mówiąc kazania, odprawiając msze na wózku, na którym był w stanie na krótko usiąść. 

DEON.PL POLECA

Jak mówi dyrektor ośrodka ks. Kazimierz Tomasiak, jego świadectwo zachęcało niepełnosprawnych chłopców na wózkach do podejmowania funkcji ministranta - podało Radio Em. 

Uroczystości pogrzebowe ks. Macieja Węglarza odbędą się: w środę 25 stycznia w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach i w czwartek 26 stycznia kościele św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim. 

Źródło: Radio Em / diecezjagliwice.pl / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Skomentuj artykuł

Niemal całe kapłańskie życie spędził przykuty do łóżka. Nie żyje ks. Maciej Węglarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.