Nieznani sprawcy doszczętnie zniszczyli ufundowane przez parafian 22 figury świętych

Nieznani sprawcy doszczętnie zniszczyli ufundowane przez parafian 22 figury świętych
(fot. shutterstock.com)
KAI / twitter.com / pk

Nieznani sprawcy zniszczyli 22 figury świętych ustawione przy kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu. Do wandalizmu doszło w niedzielę 25 listopada, prawdopodobnie w godzinach wieczornych.

"Aleja świętych" powstała zaledwie dwa tygodnie temu, poświęcono ją 11 listopada. Ufundowana została przez parafian z okazji obchodzonej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonano 28 figur przedstawiających świętych, z czego 23 zostały ustawione wzdłuż alei prowadzącej od ulicy do kościoła.

Tak "Aleja świętych" wyglądała przed dewastacją:

Figury były wykonane z żywicy epoksydowej. Nieznani sprawcy musieli użyć metalowych prętów lub innych twardych narzędzi, by je zniszczyć.

- Cała parafia jest poruszona tym aktem wandalizmu. Jest to bardzo smutne, że inicjatywa ustawienia "Alei świętych", podjęta przez całą wspólnotę, została zniszczona. Nam pozostaje modlitwa o opamiętanie i przebłaganie za ten grzech - informuje ks. Jan Rokosz, proboszcz parafii.

Jak dodaje, 22 figury zostały kompletnie zniszczone. Do zdarzenia, zdaniem duchownego, doszło prawdopodobnie między godziną 18.00 a 20.20. - Otrzymałem telefon od jednego z parafian po godz. 20, że ktoś zniszczył figury znajdujące się przy naszym kościele. Niezwłocznie powiadomiliśmy policję, która podjęła czynności śledcze - informuje ks. Jan Rokosz.

Do tej pory policja przeprowadziła czynności zabezpieczające ślady przestępstwa. Mundurowi użyli psa tropiącego i sprawdzili monitoring w celu wykrycia sprawcy lub sprawców popełnionego czynu.

Funkcjonariusze proszą o pomoc ewentualnych świadków tego czynu lub osoby, które widziały jakichś podejrzanych kręcących się w okolicy kościoła w minioną niedzielę wieczorem, o zgłaszanie się na komendę policji w Nisku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bernard Brien, Charles Wright
13,45 zł
26,90 zł

Ksiądz Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok i męczennik niepodległości

Czy przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki wciąż jest aktualne? Bez względu na granice czasu i państw? Czy polski kapłan potrafi poruszyć też duszę laickiej Francji?

Kapelan Solidarności...

Skomentuj artykuł

Nieznani sprawcy doszczętnie zniszczyli ufundowane przez parafian 22 figury świętych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.