Noblistka z Francji została nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

Noblistka z Francji została nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk
fot. wikimedia.org / Emmanuelle Charpentier / CC BY-SA 4.0
KAI / tk

Papież Franciszek mianował prof. Emmanuelle Marie Charpentier członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk. Francuska jest założycielką i dyrektorką Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie.

Profesor Emmanuelle Marie Charpentier, urodziła się 11 grudnia 1968 r. w Juvisy-sur-Orge (Francja), specjalizowała się w biologii, mikrobiologii, biochemii i genetyce na Université Pierre et Marie Curie w Paryżu (Francja). Jest założycielkę i dyrektorkę Max-Planck-Institut für Infektionsbiologie w Berlinie (Niemcy), a także honorowym profesorem mikrobiologii w Instytucie Biologii Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Wykładała również na Uniwersytecie w Umeå (Szwecja). W 2020 roku, wraz z prof. Jennifer Anne Doudna, otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za opracowanie metody dokonywania zmian w genach CRISPR-Cas9.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John C. Polkinghorne
4,98 zł
24,90 zł

W jakiej relacji pozostają nauka i teologia? Czy jesteśmy świadkami odrodzenia teologii naturalnej? Jak odkrycia współczesnej fizyki odnoszą się do chrześcijańskiej nauki o stworzeniu? Wywód jest przykładem tego, w jaki sposób osoba o zacięciu naukowym...

Skomentuj artykuł

Noblistka z Francji została nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.