Noc Konfesjonałów w diecezji sosnowieckiej

Noc Konfesjonałów w diecezji sosnowieckiej
(fot. jovike / flickr.com)
KAI / slo

Mieszkańcy diecezji sosnowieckiej przed samymi świętami wielkanocnymi będą mogli się wyspowiadać nie tylko w dzień w swoich parafiach. W wybranych kościołach organizowana jest bowiem po raz pierwszy Noc Konfesjonałów. W ośmiu miejscach księża będą dyżurować w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę (6-7 kwietnia) od godz. 20.00 do 6 rano.

Uzasadniając ten pomysł bp Grzegorz Kaszak napisał do duchownych, że "celem akcji jest przede wszystkim próba wyjścia naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego".

- Często duchowni słyszą od wiernych, że na spowiedź nie mają czasu. Teraz ta wymówka odpadnie. Poza tym o swoim życiu duchowym niektórym łatwiej jest opowiadać właśnie w nocy - wyjaśnia ks. Jarosław Kwiecień, rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej. Dodaje, że w istniejącej 20 lat diecezji sosnowieckiej podobna akcja jest organizowana po raz pierwszy. - Skoro mamy Noc Muzeów, nocne seanse filmowe, nocny handel w hipermarketach, to tym bardziej sensownym wydaje się organizowanie Nocy Konfesjonałów, aby przypomnieć, że najważniejsze przed Wielkanocą jest przygotowanie swojego wnętrza i modlitwa - dodaje ks. Kwiecień.

Na podobny pomysł po raz pierwszy wpadli amerykańscy księża w 2007 r. W Chicago wyspowiadało się wtedy w jedną noc 2,5 tys. osób. Pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa odbyła się w kwietniu 2010 roku w Szczecinie. Wyspowiadały się wtedy tysiące ludzi. Po sukcesie akcji na jej organizację zdecydowały się kolejne miasta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Noc Konfesjonałów w diecezji sosnowieckiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.