Nowa inicjatywa papieża Franciszka. W przyszłym roku pierwszy Światowy Dzień Dzieci

Nowa inicjatywa papieża Franciszka. W przyszłym roku pierwszy Światowy Dzień Dzieci
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek pozdrowił grupy obecne na placu św. Piotra. Zapowiedział także zaplanowany pod koniec maja przyszłego roku pierwszy Światowy Dzień Dzieci, a także zaapelował o pokój.

Światowy Dzień Dzieci. Nowa inicjatywa Franciszka 

- Z radością ogłaszam, że 25, 26 maja przyszłego roku będziemy obchodzili w Rzymie pierwszy Światowy Dzień Dzieci. Inicjatywa organizowana przez Dykasterię Kultury i Edukacji odpowiada na pytanie, jaki rodzaj świata chcemy przekazać dorastającym dzieciom. Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i zatroszczyć się o nie – wyznał papież.

- Dziś po południu udam się najpierw do bazyliki Santa Maria Maggiore, a następnie na Plac Hiszpański, aby modlić się do Matki Bożej. Proszę wszystkich, a zwłaszcza wiernych Rzymu, aby duchowo przyłączyli się do mnie w tych gestach zawierzenia naszej Matce, modląc się w szczególności o pokój: pokój na Ukrainie, pokój w Palestynie i w Izraelu i we wszystkich zranionych wojną [krajach]. Modlimy się o pokój, aby serca stały się łagodne, aby nastał pokój – dodał Franciszek.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Nowa inicjatywa papieża Franciszka. W przyszłym roku pierwszy Światowy Dzień Dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.