Nowy serial Netflixa „Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem”

Nowy serial Netflixa „Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem”
Fot. Marco Campagna / depositphotos.com
onet.pl / tk

Serwis Netflix opublikował pierwszy zwiastun serialu "Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem". Produkcja bazuje na książce Franciszka "Dzielenie się mądrością czasu". Czteroodcinkowy serial będzie miał premierę w Boże Narodzenie, 25 grudnia.

Serial, w którym wystąpi papież ukaże historię starszych ludzi widzianą oczami młodych filmowców. 18 opowieści zostało nakręcone na pięciu kontynentach w zaledwie rok.

„Twórcy produkcji traktują je jak prawdziwą skarbnicę wiedzy, z której kolejne pokolenia mogą czerpać inspiracje i naukę. Pochodzący z całego świata mężczyźni i kobiety 70+ dzielą się swoimi przeżyciami przed kamerą, za obiektywem której stanęli utalentowani młodzi filmowcy” – podaje onet.pl.

Serial poruszy ważne aspekty

Serial będzie złożony z czterech odcinków, a każdy z nich odniesie się do ważnych aspektów ludzkiego życia takich jak miłość, marzenia, życiowe zmagania, praca. Główną rolę w produkcji odegra papież Franciszek, którego rozmowa z Antonio Spadaro będzie łączyć wszystkie odcinki.

W pierwszym odcinku o miłości wystąpi m.in. znany reżyser Martin Scorsese. Ujawni nieznane dotąd szczegóły z życia prywatnego i zawodowego w intymnym wywiadzie ze swoją córką.

Drugi odcinek serialu będzie poświęcony marzeniom kobiet i mężczyzn z różnych części świata. Kolejny odcinek „Zmagania” ukaże życie bohaterów skupionych wokół walki – od drobnych codziennych zmagań po fundamentalny bój o prawa człowieka.

Ostatni czwarty odcinek będzie poświęcony pracy. „Pojawi się w nim Trinh Ngoc, 90-letni szewc z Wietnamu, dla którego praca jest prawdziwą pasją, oraz Moshe Basson, izraelski szef kuchni, który prowadzi w Jerozolimie własną restaurację, gdzie odtwarza przepisy i dania wspomniane w Biblii” – podaje Onet.pl.

Źródło: onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Nowy serial Netflixa „Opowieści pokolenia z papieżem Franciszkiem”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.