Papież Franciszek wymodlił cud? Chory chłopiec nie ma już oznak nowotworu

Papież Franciszek wymodlił cud? Chory chłopiec nie ma już oznak nowotworu
Fot. Reuters / YouTube.com / depositphotos.com
cbsnews.com / tk

Podczas październikowej audiencji Franciszka na podest, z którego przemawia papież, wszedł 10-letni chłopiec. Usiadł on obok papieża zajmując miejsce bp Sapienzy. Lekarze podejrzewali u chłopca guza mózgu, lecz jego mama twierdzi, że po spotkaniu z Franciszkiem po nowotworze nie ma nawet śladu.

10-letni Paolo Bonavita ma autyzm oraz cierpi z powodu epilepsji. W październiku przyjechał wraz z bliskimi do Rzymu z powodu badań, ponieważ lekarze podejrzewali u niego guza mózgu jako przyczyny dolegliwości.

Chłopiec, który był wraz ze swoją mamą na audiencji papieża w pewnym momencie udał się w stronę Franciszka. Już samo wejście po schodach zaskoczyło mamę 10-latka.

- Gdy zobaczyłam, że Paolo sam wchodzi po schodach, pomyślałam, że to się nie dzieje! Zwykle potrzebuje do tego czyjejś pomocy. Między innymi dlatego lekarze byli niemal pewni, że ma on guza mózgu – przyznaje mama chłopca, Elsa Morra.

DEON.PL POLECA

Papież podziękował chłopcu za to, co zrobił. - Odwaga, by zbliżyć się do Pana, by otworzyć się na Pana, by nie bać się Pana: dziękuję temu dziecku za lekcję, której udzieliło nam wszystkim – powiedział Franciszek.

Cud po modlitwie papieża

Jak podaje cbsnews.com, papież osobiście pozdrowił mamę chłopca i obiecał modlitwę za jej syna. - Wziął mnie za rękę i powiedział: „Dla ciebie niemożliwe nie istnieje” – mówi Elsa Morra.

Po trzech tygodniach kobieta usłyszała od lekarzy, że chłopiec nie ma żadnych oznak nowotworu, a jego stan się poprawia.

Mama 10-latka powiedziała do papieża: „Dziękuję Ci, Ojcze Święty, za wymodlenie cudu”.

Źródło: cbsnews.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wymodlił cud? Chory chłopiec nie ma już oznak nowotworu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.