Dziecko usiadło obok papieża podczas audiencji

Dziecko usiadło obok papieża podczas audiencji
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
1 miesiąc temu
vaticannews.va / Krzysztof Ołdakowski SJ / tk

Podczas audiencji ogólnej papieża Franciszka doszło do niecodziennej sytuacji. 10-letni chłopiec o imieniu Paolo, skierował się z stronę papieża, który posadził go obok siebie na miejscu regenta Domu Papieskiego ks. Leonardo Sapienzy.

Franciszek zamienił z chłopcem kilka słów i uściskał go serdecznie. W auli na widok tej sceny rozległy się głośne brawa. W dalszej kolejności chłopiec wyraził pragnienie otrzymania papieskiej piuski, następnie w towarzystwie mamy zszedł z podium. Na początku katechezy papież odniósł się do tej niezwykłej sceny.

- W tych dniach mówimy o wolności wiary, wsłuchując się w List do Galatów. Ale przypomniało mi się to, co Jezus powiedział o spontaniczności i wolności dzieci, kiedy to dziecko miało swobodę podejścia i poruszania się tak, jakby było w domu... A Jezus mówi nam: "Nawet wy, jeśli nie będziecie zachowywać się jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego" - powiedział papież.

Odwaga, by zbliżyć się do Pana, by otworzyć się na Pana, by nie bać się Pana: dziękuję temu dziecku za lekcję, której udzieliło nam wszystkim – podkreślił Papież. - I niech Pan pomoże mu w jego ograniczeniu, w jego rozwoju, ponieważ dał to świadectwo, które wypłynęło z jego serca. Dzieci nie mają automatycznego tłumacza od serca do życia: serce idzie dalej.

Źródło: vaticannews.va / Krzysztof Ołdakowski SJ / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
7,80 zł
12,00 zł

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Dziecko usiadło obok papieża podczas audiencji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.