Papież do Polaków: Bądźcie czujni, aby was nic nie odłączyło od Bożej miłości [WIDEO]

Papież do Polaków: Bądźcie czujni, aby was nic nie odłączyło od Bożej miłości [WIDEO]
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Vatican News / mł

Po audiencji ogólnej, podczas której mówił o prawdziwej wolności, papież Franciszek zwrócił się z przesłaniem do Polaków. 

Papież przypominał, że w październiku Kościół wzywa do modlitwy za misje oraz do przyjęcia zaproszenia Jezusa do bycia jego aktywnymi współpracownikami. Zachęcił do bycia dyspozycyjnym wobec Pana oraz ofiarowania swoich cierpień, aby spełniał się zbawczy plan Ojca Niebieskiego. Franciszek życzył pielgrzymom, żeby pobyt w Rzymie przyczynił się do wzrostu w duszy każdego miłości i wierności Chrystusowi.

Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Serdecznie pozdrawiam obecnych tu Polaków.

DEON.PL POLECA


Drodzy bracia i siostry, pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jego opiece zawierzam was, wasze rodziny i cały naród polski – podkreślił Papież. Zawsze miejcie w pamięci to, co wam powiedział: «Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? (…) Bądźcie czujni, aby was nic od tej miłości nie odłączyło. Żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga. Odrzućcie wszystko, co tę jedność niszczy i osłabia»

Z serca wam błogosławię!“

Podczas środowej katechezy papież mówił o prawdziwej wolności, rodzącej się z miłości Boga i rozwijającej w miłosierdziu. Franciszek kontynuował cykl katechez na temat Listu do Galatów. Na początku audiencji Papież nawiązał do niepełnosprawnego chłopcy, który podszedł do niego w auli Pawła VI i usiadł na krześle przygotowanym dla jednego z bliskich współpracowników Ojca Świętego.

 

Vatican News /Krzysztof Ołdakowski SJ / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: Bądźcie czujni, aby was nic nie odłączyło od Bożej miłości [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.