O. Adam Żak SJ: obrona dzieci przed wykorzystywaniem to część misji Kościoła

O. Adam Żak SJ: obrona dzieci przed wykorzystywaniem to część misji Kościoła
ks. Adam Żak SJ (fot. YouTube / BP KEP)
KAI / kk

W Pelplinie odbyło się 13 października kolejne szkolenie poświęcone molestowaniu nieletnich przez niektórych duchownych zorganizowane przez kurię diecezjalną.

W jednym z wykładów o. Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski podkreślał, że "trzeba bronić dzieci przed jakimkolwiek ich wykorzystywaniem i krzywdą, bo to jest część misji Kościoła".

W serii obowiązkowych wykładów i dyskusji wzięła udział kolejna kilkusetosobowa grupa kapłanów zatrudnionych w duszpasterstwie.

Adam Żak SJ: zero tolerancji dla przestępstw na tle seksualnym wobec nieletnich [WYWIAD] >>

Zebranych powitał biskup pelpliński Ryszard Kasyna, a szkolenie prowadził kanclerz kurii diecezjalnej pelplińskiej ks. kan. dr Adam Kałduński.

Główne wykłady wygłosili: o. Adam Żak, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski oraz psycholog Ewa Kusz.

DEON.PL POLECA

Wirtualna Polska przeprasza ojca Adama Żaka za skandaliczny tekst >>

Ks. Adama Kałduński przedstawił wykład pt. "Prawo kanoniczne i państwowe na temat przestępstw na tle seksualnym, popełnianych wobec nieletnich".

W wywiadzie dla diecezjalnego Radia Głos o. Adam Żak podkreślił, że pierwszym celem spotkań, w których bierze on udział w różnych diecezjach jest "uwrażliwienie słuchaczy, że faktycznie w Kościele jest problem z wykorzystywaniem małoletnich przez duchownych".

Jezuita przypomniał, że jest to jednocześnie problem bardzo obecny w całym świecie. "Na ten problem powinniśmy reagować obronnie, czyli trzeba bronić dzieci przed jakimkolwiek ich wykorzystywaniem, przed jakąkolwiek krzywdą, bo to jest część misji Kościoła" - dodał.

Podobne spotkanie dla najmłodszej grupy księży diecezji pelplińskiej odbyło się wiosną tego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Adam Żak SJ: obrona dzieci przed wykorzystywaniem to część misji Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.