O roli pobożności ludowej w Ameryce Łacińskiej

O roli pobożności ludowej w Ameryce Łacińskiej
O roli pobożności ludowej w Ameryce Łacińskiej (fot. Grzegorz Gałązka/DEON.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Nowa ewangelizacja Ameryki Łacińskiej i odnowa chrześcijańskiej świadomości na tym kontynencie musi uwzględniać głęboko zakorzenione w tamtejszej kulturze przejawy pobożności ludowej. Mówił o tym Benedykt XVI spotykając się z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Jednak odrzucanie jej jest całkowicie błędne. Dzięki niej wiara zagościła w sercach ludzi, przeniknęła do ich uczuć, zwyczajów, wspólnego sposobu odczuwania i życia.

Dlatego pobożność ludowa jest wielkim dziedzictwem Kościoła. Wiara stała się ciałem i krwią. Oczywiście pobożność ludowa musi wciąż być oczyszczana, połączona z centrum, ale zasługuje na naszą miłość, bo sprawia, że my sami stajemy się w całkowicie rzeczywisty sposób ludem Bożym»”.

Benedykt XVI zaznaczył, że realizacja misji kontynentalnej w Ameryce Łacińskiej wymaga nie tylko organizacyjnych wysiłków Kościoła, ale też głębokiego przylgnięcia wierzących do Chrystusa i Jego Ewangelii. Wyraził też satysfakcję, że na kontynencie rozszerza się praktyka modlitwy lectio divina, ugruntowując obecność Słowa Bożego w życiu wspólnot wiernych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O roli pobożności ludowej w Ameryce Łacińskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.