Obchody objawień w Fatimie bez limitu uczestników. Pierwszy raz od początku COVID-19

Obchody objawień w Fatimie bez limitu uczestników. Pierwszy raz od początku COVID-19
Fot. PAP/EPA/PAULO CUNHA
KAI / tk

Obchody kolejnej rocznicy objawień w Fatimie zgromadziły tysiące wiernych. Pierwszy raz od wybuchu COVID-19 władze sanktuarium przeprowadziły uroczystości rocznicowe objawień bez nakładania limitów dotyczących liczby wiernych.

Z informacji władz fatimskiego sanktuarium wynika, że pomiędzy wtorkiem a środą w modlitwach na głównym placu tego miejsca kultu maryjnego modliło się kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Dotychczas limit ten wynosił 7500 osób.

Obchody 104. rocznicy zakończenia objawień fatimskich, w których uczestniczyli głównie pątnicy z Portugalii, poprowadził arcybiskup brazylijskiej diecezji Bahia - Sergio da Rocha. Kardynał apelował o zachowanie silnej wiary podczas pandemii oraz o uważne obserwowanie swojego otoczenia i wrażliwość na osoby potrzebujące, w tym ofiary koronakryzysu.

- Z tej pandemii możemy wyjść silniejsi – powiedział brazylijski biskup wskazując, że jedną z form pomocy bliźniemu jest modlitwa, a także solidarność międzyludzka.

Kard. Sergio da Rocha apelował, aby wierni wzorowali się na postaci Matki Jezusa, która z pokorą modliła się oraz pomagała innym. Wzywał też, aby “wyciągnąć dłonie do osób najbardziej cierpiących” i nie być obojętnym w stosunku do potrzebujących.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Co wydarzyło się w Fatimie od 13 maja do 13 października 1917 roku?

Po stu latach odkrywamy, jak bardzo przesłanie Matki Bożej Różańcowej jest nadal aktualne i służy pogłębieniu naszej wiary. Naszymi przewodnikami w rozumieniu...

Skomentuj artykuł

Obchody objawień w Fatimie bez limitu uczestników. Pierwszy raz od początku COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.