Tysiące pielgrzymów wzięło udział w uroczystościach rocznicowych w Fatimie

Tysiące pielgrzymów wzięło udział w uroczystościach rocznicowych w Fatimie
Fot. PAP/EPA/PAULO CUNHA
2 tygodnie temu
PAP / tk

Kilka tysięcy wiernych przybyło do portugalskiej Fatimy, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji 104 rocznicy objawień. Wśród pielgrzymów byli też wierni z Polski.

Zainaugurowane we wtorek wieczorem obchody to pierwsze od wybuchu epidemii uroczystości religijne, podczas których nie obowiązują limity dotyczące liczby uczestników.

Obecny podczas nabożeństwa rektor sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ksiądz Carlos Cabecinhas wyjaśnił, że z powodu wciąż obowiązujących wymogów epidemicznych konieczne było rozdzielenie wtorkowych i środowych nabożeństw. Dodał, że z tego względu odwołane zostało całonocne czuwanie na głównym placu przed kapliczką objawień.

Wieczorne nabożeństwo w Fatimie poprowadził prymas Brazylii, kardynał Sergio da Rocha, arcybiskup diecezji Bahia.

W homilii podczas wtorkowej mszy świętej kardynał Rocha wezwał wiernych do uważnego poszukiwania w swoim środowisku osób cierpiących i potrzebujących oraz do udzielania im konkretnego wsparcia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
3,43 zł
4,90 zł

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Tysiące pielgrzymów wzięło udział w uroczystościach rocznicowych w Fatimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.