Obcięli głowy figurkom w bożonarodzeniowej szopce. Mieszkańcy są zszokowani

Obcięli głowy figurkom w bożonarodzeniowej szopce. Mieszkańcy są zszokowani
Fot. Facebook / Gewerbeverein Rüsselsheim von 1888 e.V.
PAP / mł

W Ruesselsheim w Hesji (Niemcy) nieznani sprawcy ścięli głowy figurom z szopki bożonarodzeniowej - poinformował portal Hessenschau. W ocenie policji było to "działanie umyślne". Mieszkańcy są zszokowani. 

W niedzielę policjanci zastali zniszczoną szopkę na rynku. Styropianowe figury wielkości człowieka przedstawiały Maryję i Józefa z Dzieciątkiem Jezus, a także Trzech Króli i osła. Policja bada możliwe podłoże religijne przestępstwa. Jak powiadomił portal dziennika "Bild", mieszkańcy Ruesselsheim "są zszokowani".

DEON.PL POLECA"Co śmiesznego jest w ścięciu głów Maryi i Józefa?"

Podczas Adwentu szopka znajduje się przy protestanckim kościele w centrum miasta, tuż obok ratusza. Otaczają ją dwie choinki. Szopkę ufundowało stowarzyszenie Gewerbeverein 1888 e.V. Stowarzyszenie stara się bagatelizować incydent - zauważył dziennik "Bild". "Nieznani sprawcy najwyraźniej pozwolili sobie na makabryczny żart i odcięli głowy figurom" - skomentowało Gewerbeverein na swoim profilu w jednej z sieci społecznościowych.

Jeden z oburzonych mieszkańców przyznał w rozmowie z "Bildem", że "żart jest wtedy, gdy można się z niego śmiać". "Co śmiesznego jest w ścięciu głów Maryi i Józefa?" - pytał.

PAP / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Mochnaczewska

Samo się nie zrobi, ale sam możesz zrobić wszystko!

Nie potrafisz odpocząć? Wciąż wyznaczasz sobie granice? Stresujesz się z byle powodu? Z tą książką wprowadzisz do swojej codzienności nawyki, dzięki którym zregenerujesz się w czasie...

Skomentuj artykuł

Obcięli głowy figurkom w bożonarodzeniowej szopce. Mieszkańcy są zszokowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.