W oknie życia pozostawiono skradzioną z szopki figurę Jezusa

W oknie życia pozostawiono skradzioną z szopki figurę Jezusa
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Figura małego Jezusa, ukradziona z szopki bożonarodzeniowej w centrum Bielska-Białej, została pozostawiona w czwartek w oknie życia diecezjalnego Domu Matki i Dziecka – poinformował w piątek bielski magistrat.

"Wczoraj po godz. 16.00 straż miejska otrzymała zawiadomienie, że w 'okienku życia' pojawił się Jezusek skradziony z miejskiej szopki. Figurka z lekko uszkodzonymi paluszkami lewej ręki wróciła właśnie na swoje miejsce" – zakomunikował w piątek urząd miejski.

DEON.PL POLECAPolicjanci, przed powrotem figurki do Świętej Rodziny, zdjęli z niej odciski palców. "Sprawa będzie wyjaśniania" – głosi komunikat magistratu.

Jak dodano, "szopka od godziny 10.00 cieszy mieszkańców Bielska-Białej pełnym składem".

Szopka stoi w ścisłym centrum miasta, tuż przy starówce i zamku książąt Sułkowskich. Postacie mają wymiary zbliżone do naturalnych. Ustawiana jest od wielu lat. Dotychczas nie doszło do podobnych przypadków.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W oknie życia pozostawiono skradzioną z szopki figurę Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.