Obostrzenia w kościołach. Będą zmiany wytycznych sanitarnych ws. koronawirusa?

Obostrzenia w kościołach. Będą zmiany wytycznych sanitarnych ws. koronawirusa?
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI /kb

Podczas dzisiejszej Rady Ministrów minister Zbigniew Ziobro poruszył kwestię apelu abp. Stanisława Gądeckiego o zmniejszenie obostrzeń sanitarnych w kościołach - tak wynika z informacji, do których dotarła KAI.

W tej sprawie zabrał również głos premier Morawiecki, który zapowiedział rozwiązanie tej sytuacji do 10 czerwca.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego napisał: „W kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego i gospodarczego chciałbym wyrazić mój smutek z powodu utrzymywania dotychczasowych limitów wiernych w kościołach z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tys.” Wyraził swój „stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”.

Jak dowiedziała się KAI, podczas dzisiejszej Rady Ministrów minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poruszył kwestię apelu abp. Stanisława Gądeckiego, wskazując na aktualny brak równości praw wiernych.

Premier Mateusz Morawiecki zgodził się z jego stanowiskiem i zapowiedział, że do 10 czerwca mają być ogłoszone rozwiązania tej sytuacji.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper
35,60 zł
89,00 zł

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Obostrzenia w kościołach. Będą zmiany wytycznych sanitarnych ws. koronawirusa?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.