Do kiedy będziemy nosić maseczki? Nie spodziewajmy się już "spektakularnego" luzowania obostrzeń

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Nie spodziewajmy się już "spektakularnego" luzowania obostrzeń
MZ: maseczki będą nadal obowiązkowe w pomieszczeniach (fot. Elizaveta Galitzkaia / depositphotos.com)
Wtorek, 10:06
PAP/mk

Ministerstwo Zdrowia zapowiada luzowanie obostrzeń, zwłaszcza na wakacje. Co z noszeniem maseczek? Resort przekonuje, że ten obowiązek powinien zostać utrzymany.

- Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych pozostanie - zapowiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ na antenie Radia Plus zapowiedział, że w tym tygodniu ma zostać ogłoszony kolejny etap luzowania obostrzeń. Zaznaczył, że może nie będzie on "pakietem bardzo spektakularnym", gdyż wiele obostrzeń zostało już zdjętych.

Andrusiewicz zwrócił uwagę, że w porównaniu z innymi państwami europejskimi, postęp w znoszeniu restrykcji w naszym kraju jest największy.

Rzecznik resortu był też pytany m.in. o występujące obecnie w Polsce mutacje koronawirusa. Przekazał, że zdiagnozowanych jest około 60 przypadków wersji indyjskiej, około 40 przypadków wersji południowoafrykańskiej i trzy przypadki wersji brazylijskiej. Zaznaczył, że część osób, u których zdiagnozowano wersję indyjską, to cudzoziemcy przebywający w Polsce.

Andrusiewicz był też pytany, czy w związku mniejszym obłożeniem łóżek covidowych w szpitalach, resort planuje "bardziej radykalny powrót służby zdrowia" do sytuacji sprzed pandemii. Rzecznik podkreślił, że taki proces już nastąpił.

- 46 tys. łóżek mieliśmy w szczycie trzeciej fali, zeszliśmy do poziomu 16 tys. więc to jest 31 tys. łóżek przywróconych dla służby zdrowia w pozostałych zakresach. W najbliższym czasie zechcemy zejść do granicy 10 tys. i poniżej - zapowiedział rzecznik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
23,74 zł
33,92 zł

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Nie spodziewajmy się już "spektakularnego" luzowania obostrzeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.