Ofiara księdza pedofila dostała 400 tys. złotych odszkodowania

Ofiara księdza pedofila dostała 400 tys. złotych odszkodowania
(fot. depositphotos.com)
11 miesięcy temu
polsatnews.pl / ps

Mężczyzna otrzymał pieniądze od archidiecezji wrocławskiej i diecezji bydgoskiej. Był on ofiarą księdza Pawła Kani.

Z początkiem grudnia Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił apelacje Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Bydgoskiej od wyroku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, który skazał obie diecezje na wypłatę 300 tys. zł. ofierze byłego księdza Pawła K. Suma ta została powiększona o blisko 100 tys. zł, wynika to z odsetek i opłat sądowych.

"Przelaliśmy około 200 tys. złotych, a archidiecezja wrocławska 200 tys. zł" - powiedział "Gazetę Wrocławską " Edmund Dobecki, adwokat reprezentujący kurię bydgoską.

Przypomnijmy, że proces przeciwko diecezjom wytoczył 21-letni mężczyzna, będący przed kilku laty ofiarą byłego księdza Pawła K., który odsiaduje 7 lat więzienia za wykorzystywanie małoletnich chłopców. Paweł K. w latach 2006-2009 został przeniesiony z archidiecezji wrocławskiej do diecezji bydgoskiej.

Mecenas Mazur – będący pełnomocnikiem skrzywdzonego przed laty chłopca mówił, że Paweł K., będąc księdzem, przebywał w archidiecezji wrocławskiej, a następnie diecezji bydgoskiej i znów w archidiecezji wrocławskiej. Jego zdaniem, czasowe przeniesienie kapłana do diecezji bydgoskiej miało na celu ukrycie go przed wiernymi z Wrocławia.

Czytaj więcej o tej sprawie: Sąd Apelacyjny w Gdańsku: diecezje zapłacą 300 tys. zł ofierze pedofilii w Kościele

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Ofiara księdza pedofila dostała 400 tys. złotych odszkodowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.