Okradli kościół, żeby zarobić na złomie. Wynieśli jeden cenny przedmiot

Okradli kościół, żeby zarobić na złomie. Wynieśli jeden cenny przedmiot
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
mazowiecka.policja.gov.pl / mł

W Makowie Mazowieckim doszło do nietypowej kradzieży. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn weszło do kościoła i ukradło z niego gong, by sprzedać go na złomie. Wartość liturgicznego przedmiotu oszacowano na 2 tys. złotych.

Złodzieje ukradli gong z kościoła

Do wydarzenia doszło 12 kwietnia. Kradzież została zgłoszona na policję, a dwaj mężczyźni, zmierzający w stronę skupu złomu, szybko zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradziony gong, który służy do akcentowania najważniejszych momentów podczas mszy i nabożeństw. 

DEON.PL POLECAJak poinformowała makowska komenda policji, zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Mężczyźni w wieku 34 i 36 lat są mieszkańcami Makowa Mazowieckiego. Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu, a kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty i przyznali się do kradzieży.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich miesiącach. W lutym włamywacz okradł budynek parafii luterańskiej w Drogomyślu, a w marcu w Dobrodzieniu złodziej zabrał z kościoła Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż i szatę liturgiczną.

mazowiecka.policja.gov.pl / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Okradli kościół, żeby zarobić na złomie. Wynieśli jeden cenny przedmiot
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.