Ostre słowa kardynała o niemieckiej drodze synodalnej: diabeł nie pokona zmartwychwstania Chrystusa

Ostre słowa kardynała o niemieckiej drodze synodalnej: diabeł nie pokona zmartwychwstania Chrystusa
fot. Depositphotos
KAI / pk

Diabeł nie pokona zmartwychwstania Chrystusa - stwierdził emerytowany arcybiskup Madrytu, kardynał Antonio María Rouco Varela odnosząc się do niemieckiej drogi synodalnej podczas wykładu na Uniwersytecie Navarry. Znany hiszpański purpurat wygłosił wykład na temat konstytucji apostolskiej papieża Franciszka "Praedicate Evangelium" o reformie Kurii Rzymskiej.

Kardynał powiedział, że droga synodalna posiada "wadę formalną" i jest "bardziej nadbudową niż rzeczywistością zrodzoną z serca Kościoła". Zauważył, że "ma ona wielki urok ze względu na dominujące w świecie nurty społeczne". Została ona wypromowana z zewnątrz i ma wpływ na sytuację wewnątrz Kościoła". - To pokazuje, że wiara jest światłem i że trzeba uczynić rachunek sumienia i poważniej traktować świętość, bo w dużej mierze daliśmy się porwać prądom materialistycznym - dodał.

Emerytowany arcybiskup Madrytu nawiązał do fragmentu Księgi Apokalipsy i powiedział, że "wielka bitwa o zbawienie świata jest rozstrzygnięta od początku, ponieważ triumf Chrystusa Zmartwychwstałego jest ostateczny i nikt nie może go pokonać". - Moc diabła nie pokona zmartwychwstania, ale musimy stoczyć walkę, musimy dopełnić męki Chrystusa, jak mówi św. Paweł - stwierdził kardynał Rouco Varela.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Ostre słowa kardynała o niemieckiej drodze synodalnej: diabeł nie pokona zmartwychwstania Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.