Papież do wolontariuszy: "zaangażowanie" jest słowem, które wielu chce wykreślić

Papież do wolontariuszy: "zaangażowanie" jest słowem, które wielu chce wykreślić
fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
KAI / pk

Świat potrzebuje wolontariuszy i organizacji, angażujących się na rzecz dobra wspólnego - powiedział papież Franciszek w krótkim wideo komentującym papieską intencję modlitewną na grudzień.

Brzmi ona: "Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym".

Papież zwrócił uwagę, że "zaangażowanie" jest słowem, które wielu chce wykreślić. Tymczasem "wolontariat solidarnościowy jest wyborem, który nas czyni wolnymi, otwartymi na potrzeby drugich, na wymagania sprawiedliwości, na obronę ubogich, na troskę o stworzenie". Oznacza bycie twórcami miłosierdzia za pomocą dłoni, oczu, uważnych uszu, bliskości. - Być wolontariuszem znaczy pracować z ludźmi, którym się służy. Nie tylko dla ludzi, ale z ludźmi - wyjaśnił Franciszek.

Wskazał, że praca organizacji wolontariatu jest o wiele bardziej skuteczna, gdy współpracują ze sobą i z państwami. - Pracując w sposób skoordynowany, choć ich zasoby są ograniczone, dają z siebie to, co najlepsze i dokonują cudu rozmnożenia nadziei. Tak bardzo potrzebujemy rozmnożenia nadziei! - stwierdził papież.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Papież do wolontariuszy: "zaangażowanie" jest słowem, które wielu chce wykreślić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.