Oświadczenie przypisywane prymasowi Węgier nt. Mszy łacińskiej jest fałszywe

Oświadczenie przypisywane prymasowi Węgier nt. Mszy łacińskiej jest fałszywe
(fot. youtube.com)
KAI / jb

Oświadczenie sprzeciwiające się niedawnemu ograniczeniu przez papieża Franciszka tradycyjnej Mszy łacińskiej, przypisywane kardynałowi Péterowi Erdö, prymasowi Węgier, które szeroko krążyło w mediach społecznościowych, jest fałszywe – oświadczyła archidiecezja Esztergom-Budapeszt.

„Anglojęzyczne oświadczenie na temat nowego Motu proprio wydanego przez papieża w sprawie używania Liturgii Rzymskiej sprzed reformy z 1970 roku i przypisywane kardynałowi Péterowi Erdö, które zostało szeroko rozpowszechnione na portalach społecznościowych 19 lipca, jest całkowicie fałszywe. Kardynał Erdö nie wydał żadnego oświadczenia na ten temat w ogóle. Archidiecezja będzie działać zgodnie z konkretnymi wskazaniami zawartymi w papieskim dokumencie. W związku z tym uważamy powyższe rzekome oświadczenie za fake news i podejmowaną ze złej woli próbę siania zamętu wśród wiernych” – stwierdza archidiecezja Esztergom-Budapeszt.

Rzekome oświadczenie prymasa Węgier miało w istocie stwierdzać, że Kościół katolicki na Węgrzech de facto zbuntował się przeciwko Motu proprio Traditionis Custodes papieża Franciszka, utrzymując normy tradycyjnej mszy św. ustanowione przez Summorum Pontificum papieża Benedykta XVI.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Oświadczenie przypisywane prymasowi Węgier nt. Mszy łacińskiej jest fałszywe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.