Oświęcim: wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku

Oświęcim: wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku
(Parafia, z której został usunięty ks. Szymon C.; fot. Facebook / Parafia św Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu)
PAP / jb

Oświęcimska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Szymonowi C., który zdaniem śledczych nawiązał przez internet kontakt z dziewczynką poniżej 15 lat i złożył propozycję obcowania płciowego – podała we wtorek prokuratura. Mężczyzna jest duchownym.

Zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka poinformował, że akt oskarżenia został skierowany do oświęcimskiego sądu rejonowego w poniedziałek. 32-letniemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia."Zawiadomienie złożył na początku lutego ojciec małoletniej poniżej lat 15. Poinformował prokuraturę, że dorosły mężczyzna za pośrednictwem sieci teleinformatycznej złożył propozycję obcowania płciowego" – informował w lutym PAP Mariusz Słomka.

Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji. Ma zakaz kontaktowania się z małoletnią. Nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci.

Pod koniec lutego lokalny portal internetowy faktyoswiecim.pl podał, że podejrzany jest osobą duchowną. Był katechetą w jednej z oświęcimskich szkół podstawowych. Krótko potem diecezja bielsko-żywiecka podała, że mężczyzna "został zwolniony z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi". Pozostawał w odosobnieniu. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Oświęcim: wikary oskarżony o składanie propozycji seksualnych dziecku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.