Państwo Islamskie zabiło troje chrześcijan

Państwo Islamskie zabiło troje chrześcijan
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Państwo Islamskie zabiło troje chrześcijan-Asyryjczyków uprowadzonych w lutym w północno-wschodniej Syrii - podały w czwartek dwie organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka.

Z informacji Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka oraz Asyryjskiej Sieci Praw Człowieka wynika, że trzech mężczyzn zostało zabitych dwa tygodnie temu z okazji Kurban Bajram, czyli Święta Ofiarowania, najważniejszego święta islamu. W tym tygodniu natomiast opublikowany został film z tej egzekucji.

Państwo Islamskie zabija członków muzułmańskich mniejszości religijnych i tych sunnickich wyznawców islamu, którzy nie chcą złożyć przysięgi na wierność proklamowanemu przez IS "kalifatowi". Za niewiernych uważają też chrześcijan.

Asyryjczycy są chrześcijanami należącymi do różnych Kościołów, mieszkającymi w Iraku, Iranie, Syrii i Turcji jako jeden z rdzennych narodów Bliskiego Wschodu. Trzej mężczyźni zostali porwani przez bojowników Państwa Islamskiego w lutym. Dżihadyści porwali wówczas co najmniej 250 chrześcijan z wiosek na północnym wschodzie Syrii zamieszkanych przez chrześcijan z niezależnego od Watykanu chrześcijańskiego Asyryjskiego Kościoła Wschodu.

Los wielu z tych ludzi jest nieznany, tak jak i uprowadzonych księży, którzy, jak się sądzi, mogą być przetrzymywani przez bojowników.

IS to radykalna sunnicka organizacja zbrojna, która w czerwcu 2014 roku ogłosiła kalifat na zdobytych terenach w Iraku i Syrii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Państwo Islamskie zabiło troje chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.