Azja, Węgry, Hiszpania? Papieskie pielgrzymki w 2022 roku

Azja, Węgry, Hiszpania? Papieskie pielgrzymki w 2022 roku
(Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI/dm

Z wypowiedzi papieża Franciszka i sugestii dziennikarzy wynika, że w roku 2022 Franciszek może złożyć wizyty na Węgrzech i w Hiszpanii, w Papui Nowej Gwinei i Timorze Wschodnim, a także w Serbii i Kazachstanie. Nie zostało to jednak potwierdzone oficjalnie.

W październiku b.r. papież Franciszek powiedział argentyńskiemu dziennikarzowi Hernánowi Reyesowi, korespondentowi Télam, że wśród swoich najbliższych projektów rozważa złożenie wizyty państwowej na Węgrzech i w Kongo.

Papież zdaje sobie sprawę, że kilkugodzinna wizyta w Budapeszcie we wrześniu br. z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego pozostawiła wielki niedosyt wśród węgierskich katolików.

Papież powiedział, że w jego planie są także podróże do Oceanii (Papua Nowa Gwinea) i Azji (Timor Wschodni).

Dziennikarze spekulują na temat ewentualnej papieskiej pielgrzymki do Hiszpanii, na zakończenie Roku Ignacjańskiego, który rozpoczął się 20 maja 2021 r. i upamiętnia 500. rocznicę nawrócenia św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. Ma się on zakończyć 31 lipca 2022 roku. Jednak centralnym dniem uroczystych obchodów będzie 12 marca 2022 roku. 12 marca 1622 roku, papież Grzegorz XV kanonizował Ignacego.

Zaproszenie dla papieża zostało wystosowane również przez króla Filipa VI Burbona i znajduje się wśród papieskich planów, które czekają na ocenę i ewentualne włączenie do kalendarza papieskiego w najbliższej przyszłości.

Krążą pogłoski o możliwej podróży do Kazachstanu i Serbii, Libanie i Sudanie Południowym - jeśli pozwolą na to warunki bezpieczeństwa.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Azja, Węgry, Hiszpania? Papieskie pielgrzymki w 2022 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.