Papież: Boże Narodzenie to święto współczucia, czułości

Papież: Boże Narodzenie to święto współczucia, czułości
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
PAP / tk

Papież Franciszek na kilka dni przed rozpoczęciem adwentu powiedział, że „w tym roku również światła Bożego Narodzenia będą stłumione przez konsekwencje pandemii”. – Nie można jednak tracić nadziei – dodał papież.

Podczas spotkania z organizatorami i uczestnikami włoskiego konkursu piosenek inspirowanych przez Boże Narodzenie i jego wartości papież ocenił, że nie można powiedzieć, że święto narodzenia Chrystusa "nie współgra" z czasem próby, jaki wszyscy przeżywają.

Boże Narodzenie to „święto współczucia, czułości”, „jego piękno jest pokorne i pełne ludzkiego ciepła”, objawia się „w małych gestach konkretnej miłości” – zauważył papież.

Piękno to, dodał, „nie jest alienujące, nie jest powierzchowne”. Przeciwnie, „powiększa serce, otwiera na bezinteresowność, na dar z siebie” – zaznaczył Franciszek. Przytoczył słowa św. Pawła VI: „Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, by nie popaść w rozpacz”.

- Jakiego piękna? Nie tego fałszywego, opartego na pozorach i doczesnym bogactwie, które jest puste i generuje pustkę - wyjaśnił. To piękno Boga - wskazał papież.

Mówił też o potrzebie szerokiego paktu na rzecz edukacji, by wychowywać „osoby dojrzałe, zdolne do przezwyciężania podziałów i sporów oraz do odtworzenia tkanki relacji na rzecz bardziej braterskiego społeczeństwa”.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Salomea Łowicka FDC
11,96 zł
29,90 zł

Dzisiejsza kuchnia bardzo się zmienia, ale mimo wszystko cenimy w niej to, co dobrze znane. Lubimy, kiedy obok nowych smaków pojawiają się te tradycyjne, przywodzące na myśl nasz dom z okresu dzieciństwa. Dzieje się tak...

Skomentuj artykuł

Papież: Boże Narodzenie to święto współczucia, czułości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.