Papież do duchownych: bądźcie pasterzami ludu a nie urzędnikami

Papież do duchownych: bądźcie pasterzami ludu a nie urzędnikami
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / tk

- Bądźcie pasterzami ludu, a nie urzędnikami państwowymi – zaapelował papież Franciszek do wspólnoty Papieskiego Kolegium Latynoamerykańskiego, przyjętej na poniedziałkowej audiencji.

Papież zachęcił duchownych do zażyłości z Jezusem, by być z Nim, co znaczy być Jego uczniami. - Trzeba wychodzić, ruszać się, nieść radość Ewangelii - kontynuował: „to oznacza bycie Jego misjonarzami”.

DEON.PL POLECA
Zdaniem papieża dwa czasowniki, które charakteryzują życie chrześcijańskie to „być” i „wychodzić”. W tej perspektywie „bycie z Jezusem” oznacza również „wyjście”, aby „być z ubogimi, z migrantami, z chorymi, z najmniejszymi i najbardziej zapomnianymi w społeczeństwie, aby dzielić z nimi życie i głosić bezwarunkową miłość Boga”, bowiem „Jezus jest obecny w szczególny sposób tych najbardziej bezbronnych braciach i siostrach” - przypomniał Franciszek.

Zachęcił obecnych na audiencji, aby byli „uzależnieni od spotkania z Bogiem, a nie od telefonu komórkowego”. - Klerykalizm jest formą światowości, jest jedną z najgorszych perwersji – przestrzegł papież.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do duchownych: bądźcie pasterzami ludu a nie urzędnikami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.