Papież do młodych: bądźcie ludźmi, którzy zmieniają świat

Papież do młodych: bądźcie ludźmi, którzy zmieniają świat
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 miesiąc temu
KAI / jb

"Bądźcie żywotnymi ludźmi, ludźmi z ideałami, ludźmi, którzy zmieniają świat. Nie stójcie w miejscu, nie bądźcie jak posągi!” - tymi słowami papież Franciszek zwrócił się do młodzieży z rodzinnej Argentyny.

W przesłaniu wideo wyemitowanym przez archidiecezję Corrientes 19 września papież powitał młodych ludzi, którzy wzięli udział w 41. pielgrzymce młodzieży z regionu północno-wschodniej Argentyny (NEA).

W tym roku wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa odbyło się wirtualnie. „Ta pielgrzymka jest podejmowana w bezprecedensowy sposób, ale nawet jeśli jest wirtualna, to wy podejmujecie ją w ten sam sposób: angażujecie w nią swoje serce i idziecie na spotkanie z Matką Bożą. Towarzyszę młodym w tej drodze, która choć jest wirtualna, ale nadal jest podróżą. Ważne jest, abyście nigdy nie zapominali, że życie jest podróżą" - mówił Franciszek.

"Pomimo trudności i błędów, których każdy może doświadczyć i popełnić na swojej drodze, zawsze należy próbować powstać i wrócić na właściwą ścieżkę, ponieważ stojąc w miejscu ryzykuje się stanie się posągiem jak żona Lota, która stała się słupem soli w Sodomie, kiedy zatrzymała się, by spojrzeć wstecz" - powiedział papież.

Na zakończenie Franciszek pobłogosławił młodzież i przypomniał, że Maryja „wie, co dzieje się w każdym z waszych serc, bo jest matką i troszczy się o was”.

Tradycja corocznych pielgrzymek NEA sięga 1979 roku. Zazwyczaj ok. 300 000 młodych ludzi z Resistencia, Corrientes, Santo Tomé, Goya, Formosa, San Roque de Sáenz Peña, Posadas, Oberá, Puerto Iguazú i Reconquista udaje się do Sanktuarium Matki Bożej z Itati. Chociaż pielgrzymka tego roku nie mogła odbyć się w zwykłej formie, arcybiskup Corrientes Andrés Stanovnik przewodniczył uroczystej Mszy w bazylice Matki Bożej. Uroczystość była transmitowana na żywo na różnych portalach społecznościowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do młodych: bądźcie ludźmi, którzy zmieniają świat
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież do młodych: bądźcie ludźmi, którzy zmieniają świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.