Papież zwrócił się do Polaków. Prosił, by promowali życie i nie dali się  zwieść kulturze śmierci

Papież zwrócił się do Polaków. Prosił, by promowali życie i nie dali się  zwieść kulturze śmierci
Fot. Grzegorz Gałąza
PAP / KAI / tk

- Pozostańcie wierni dziedzictwu św. Jana Pawła II, promujcie życie i nie dajcie się zwieść kulturze śmierci - powiedział do Polaków papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Przypomniał, że w sobotę przypada dziesiąta rocznica kanonizacji papieża Polaka.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, uczestniczących w audiencji na placu Świętego Piotra, papież powiedział: "W przyszłą sobotę przypada dziesiąta rocznica kanonizacji świętego Jana Pawła II. Patrząc na jego życie widzimy, do czego może dojść człowiek, kiedy przyjmie i rozwinie w sobie Boże dary: wiary, nadziei i miłości".

DEON.PL POLECA- Pozostańcie wierni jego dziedzictwu. Promujcie życie i nie dajcie się zwieść kulturze śmierci. Za jego wstawiennictwem prośmy Boga o dar pokoju, o który on jako papież tak bardzo zabiegał. Z serca wam błogosławię - dodał Franciszek.

W sobotę, w rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, uroczystą mszę w bazylice Świętego Piotra odprawi o godz. 17 dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

Słowa papieża Franciszka do Polaków

Pozdrawiam serdecznie Polaków. W przyszłą sobotę przypada 10. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Patrząc na jego życie widzimy, do czego może dojść człowiek, kiedy przyjmie i rozwinie w sobie Boże dary: wiary, nadziei i miłości. Pozostańcie wierni jego dziedzictwu. Promujcie życie i nie dajcie się zwieść kulturze śmierci. Za jego wstawiennictwem prośmy Boga o dar pokoju, o który on jako Papież tak bardzo zabiegał. Z serca wam błogosławię.

W dzisiejszej katechezie podjęliśmy temat cnót teologalnych. Są to: wiara, nadzieja i miłość. Pisarze chrześcijańscy nazwali je „teologalnymi”, ponieważ są przeżywane w relacji z Bogiem, stanowią szczególną pomoc, jaką otrzymuje chrześcijanin od Ducha Świętego i w ten sposób odróżniają się od cnót kardynalnych, omawianych przez nas wcześniej, które stanowią podstawę dobrego życia każdego człowieka. Człowiek, który pielęgnuje tylko cnoty kardynalne, może pomimo swego heroizmu popaść w pychę, być zarozumiałym i aroganckim. Cnoty teologalne powinny przed tym chronić. Sprawiają, że dobro jest nie tylko naszym celem, lecz również stylem, a nasze życie nie jest tytanicznym dążeniem do doskonałości, lecz pokornym naśladowaniem Jezusa.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli pielgrzymi z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Świebodzicach, (diec. świdnicka); z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie (arch. lubelska); z parafii św. Jakuba Większego w Poznaniu-Głuszynie;  z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sianowie (diec. pelplińska); z parafii św. Elżbiety Portugalskiej z Pławia oraz z parafii Bożego Miłosierdzia w Bobowicku (diec. zielonogórsko-gorzowska); z parafii św. Antoniego z Jegłowej (arch. wrocławska); Grupa międzyparafialna z Włocławka; pielgrzymi z archidiecezji chicagowskiej (USA) wraz z duszpasterzami; Członkowie Siedleckiego Uniwersytetu III wieku w Siedlcach; Grupa Uczniów z Nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr. 1 w Krotoszynie, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Źródło: PAP / KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież zwrócił się do Polaków. Prosił, by promowali życie i nie dali się  zwieść kulturze śmierci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.