Papież do Polaków: Jesteśmy wezwani, aby otworzyć serca na bezgraniczną miłość Boga

Papież do Polaków: Jesteśmy wezwani, aby otworzyć serca na bezgraniczną miłość Boga
Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
PAP / pk

- Niech Bóg da pokój nam wszystkim jako dar swojej Wielkanocy - powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Mówił też o cierpieniach na Ukrainie z powodu bombardowań.

W czasie spotkania z kilkoma tysiącami wiernych w Auli Pawła VI Franciszek podkreślił: "Bracia i siostry, módlmy się o pokój; aby Pan dał nam pokój na umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi z powodu bombardowań; także w Izraelu i Palestynie. Niech będzie pokój w Ziemi Świętej".

DEON.PL POLECA
- Niech Bóg da pokój nam wszystkim jako dar swojej Wielkanocy - dodał.

Pamięć o ofiarach wojen i modlitwa o pokój

Zwracając się do pielgrzymów z arabskiej grupy językowej papież wezwał, by pamiętać o niewinnych ofiarach wojen i modlić się o pokój i pojednanie.

Franciszek powiedział wiernym, że w audiencji uczestniczy dwóch ojców, którzy stracili córki.

- To Izraelczyk i Arab, obaj stracili córki na tej wojnie i są przyjaciółmi. Nie patrzą na wrogość wojny, ale na przyjaźń dwóch mężczyzn, którzy dobrze sobie życzą i którzy przeszli przez to samo ukrzyżowanie - mówił papież.

Podziękował za "piękne świadectwo" obu ojców, którzy ucierpieli z powodu wojny w Ziemi Świętej tracąc córki.

Tematem papieskiej katechezy była cnota cierpliwości.

Jak stwierdził Franciszek, w świecie, w którym chce się mieć wszystko i natychmiast, cierpliwość potrzebna jest jak "konieczna witamina".

- Można powiedzieć, że nie ma lepszego świadectwa miłości Chrystusa niż spotkanie cierpliwego chrześcijanina - dodał.

- Pomyślmy też o tym, ile matek i ojców, pracowników, lekarzy i pielęgniarek, chorych codziennie upiększa świat swoją świętą cierpliwością - zaznaczył papież. Wyjaśnił, że cierpliwość "jest nie tylko potrzebą, ale także wezwaniem".

Papież do Polaków: Jesteśmy wezwani, aby otworzyć nasze serca na miłość Boga

Zwracając się do Polaków papież powiedział: "W tych dniach mocno przemawia do nas prawda o bezgranicznej miłości Boga do grzesznego człowieka".

- Skoro Bóg tyle wycierpiał, by okazać każdemu z nas swoje miłosierdzie, jesteśmy wezwani, aby otworzyć nasze serca na tę miłość, okazując także wielką cierpliwość bliźniemu - dodał.

Franciszek, który w ostatnich tygodniach miał problemy z głosem i powierzał lekturę tekstów swoim współpracownikom, bez trudności przeczytał katechezę i pozdrawiał wiernych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: Jesteśmy wezwani, aby otworzyć serca na bezgraniczną miłość Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.