W jakim stanie jest Franciszek? Lekarz o braku papieskiej homilii w Niedzielę Palmową

W jakim stanie jest Franciszek? Lekarz o braku papieskiej homilii w Niedzielę Palmową
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP / pk

Papież Franciszek ma 87 lat i spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność; "to normalne, że ma momenty zmęczenia" - powiedział prof. Sergio Alfieri, który dwa razy operował go w minionych latach. Tak nawiązał do wydarzenia z Niedzieli Palmowej, gdy papież nie przeczytał homilii podczas uroczystej mszy.

W wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" w poniedziałek profesor chirurgii z rzymskiej Polikliniki Gemelli podkreślił: "Nic mi nie wiadomo o sytuacji, która mogłaby niepokoić".

DEON.PL POLECA
Lekarz Franciszka: Papież nie cierpi na żadne szczególne choroby

- Ojciec Święty ma się dobrze stosownie do wieku i jego epizodycznych problemów oddechowych w zimniejszych okresach, także z powodu operacji płucnej przed wieloma laty - dodał Alfieri odnosząc się do tego, że w młodości w Argentynie usunięto papieżowi fragment płuca z powodu ciężkiej choroby.

Lekarz zaznaczył: "Nie widzę go codziennie, ale mogę zapewnić, że nie cierpi na żadne szczególne choroby. Poddaje się okresowej kontroli".

- Kiedy staje w oknie, zwraca się do 1,5 miliarda katolików i nie tylko; to coś, co nie przydarza się jego rówieśnikom. Ma umysł 60-latka i udaje mu się wyprzedzać nas i kontynuować zarządzanie Państwem Watykańskim bez problemów i to osobiście - ocenił profesor.

Powiedział następnie: Franciszek "ma jednak, co jest normalne, chwile osłabienia jak każdy 87-latek, który zazwyczaj prowadzi spokojniejsze życie i na przykład siedzi w domu przed telewizorem. On nie może sobie na to pozwolić. Nie rezygnuje prawie z żadnego obowiązku".

Od ponad miesiąca papież zmaga się z problemami z głosem z powodu przedłużającej się infekcji dróg oddechowych.

Teraz czekają Franciszka uroczystości Wielkiego Tygodnia, w trakcie których przewodniczyć będzie czterem mszom i dwóm nabożeństwom, w tym Drodze Krzyżowej w Koloseum.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

W jakim stanie jest Franciszek? Lekarz o braku papieskiej homilii w Niedzielę Palmową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.