Papież do Polaków: Pamiętajcie o kobietach i dzieciach doświadczonych wojną

Papież do Polaków: Pamiętajcie o kobietach i dzieciach doświadczonych wojną
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
KAI / tk

Do szczególnej modlitwy za kobiety i dzieci doświadczone wojną, w tym na umęczonej Ukrainie zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W wydarzeniu tym uczestniczył także zwierzchnik Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Tawadros II.

Słowa papieża Franciszka do Polaków:

- Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie lekarzy, którzy dzięki diecezji tarnowskiej Fundacji będą w najbliższych tygodniach ratować życie kobiet i matek w Republice Środkowoafrykańskiej. Święty Franciszek Ksawery uczy nas, że głoszenie Ewangelii na peryferiach świata zawsze idzie w parze z pomocą medyczną i edukacyjną.

DEON.PL POLECA- Tego wsparcia, a także naszej modlitwy o pokój potrzebuje też umęczona Ukraina. Uczestnicząc w Nabożeństwach majowych, odmawiając różaniec, pamiętajcie szczególnie o doświadczonych wojną kobietach i dzieciach. Z serca wam błogosławię!

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach (diec. elbląska); Grupy pielgrzymów z Włocławka oraz parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie; z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicach (arch. lubelska) a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: Pamiętajcie o kobietach i dzieciach doświadczonych wojną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.