Papież do rządzących: proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie

Papież do rządzących: proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
PAP / tk

- Proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie - apelował papież Franciszek zwracając się do światowych przywódców. Wzywał, by przystąpić do negocjacji w sprawie zawieszenia broni i pokoju na Ukrainie. - Niech zakończy się makabryczne niszczenie miast i wiosek - mówił.

Podczas spotkania z tysiącami wiernych w Watykanie na południowej modlitwie Regina coeli papież powiedział: "100 dni od początku zbrojnej agresji na Ukrainę na ludzkość spadł znowu koszmar wojny, która jest zaprzeczeniem marzenia Boga".

DEON.PL POLECA- Narody walczą, narody zabijają się, ludzie zamiast zbliżać się do siebie, są wyrzucani ze swojego domu. Podczas gdy szaleje furia zniszczenia i śmierci, a przeciwieństwa się pogłębiają podsycając coraz bardziej niebezpieczną dla wszystkich eskalację, ponawiam apel do odpowiedzialnych za narody: nie prowadźcie ludzkości ku ruinie, proszę - nie prowadźcie ludzkości ku ruinie - wezwał Franciszek wśród braw wiernych.

Następnie dodał: "Niech zostaną podjęte prawdziwe negocjacje, konkretne rokowania w sprawie zawieszenia broni i zrównoważonego rozwiązania" - wezwał papież w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Apelował: "Niech wysłuchane zostanie rozpaczliwe wołanie ludzi, którzy cierpią; widzimy to w mediach codziennie. Niech będzie szacunek dla życia ludzkiego, niech zakończy się wszędzie makabryczne niszczenie miast i wiosek".

Franciszek zachęcił do modlitwy i niestrudzonego zaangażowania na rzecz pokoju.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież do rządzących: proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.