Papież: Duch Święty sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami

Papież: Duch Święty sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
KAI / tk

Roli Ducha Świętego, który naucza i przypomina nam to, co powiedział Chrystus poświęcił papież swoje rozważanie przed modlitwą Regina Caeli w Watykanie. Zaznaczył, że w ten sposób wnosi On Ewangelię Jezusa do naszych serc.

Analizując działanie nauczające Ducha Świętego Franciszek podkreślił, że pomaga on nam pokonać wszelki dystans między Ewangelią a życiem, by przemawiała do naszej współczesności. Uaktualnia: sprawia, że wiara jest ciągle młoda – stwierdził. - Duch Święty nie przywiązuje się bowiem do przemijających epok czy mód, lecz wnosi w dzień dzisiejszy aktualność Jezusa zmartwychwstałego i żyjącego – zaznaczył papież.

Następnie papież zwrócił uwagę, że Duchy Święty czyni to sprawiając, że sobie przypominamy, przywracając Ewangelię naszemu sercu. Sprawia On przejście od poznania ze słyszenia do osobistego poznania Jezusa, który wkracza do serca. - W ten sposób Duch Święty zmienia nasze życie: sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami. Czyni to, przypominając nam swoje słowa – podkreślił Franciszek.

Papież zauważył, że w obliczu przeciwności, znużenia czy kryzysu łatwo zapominamy o miłości Jezusa, popadając w zwątpienie i lęk.

- Środkiem zaradczym jest przyzywanie Ducha Świętego. Czyńmy to często, zwłaszcza w ważnych momentach, przed podjęciem trudnych decyzji. Weźmy do ręki Ewangelię i przyzywajmy Ducha Świętego. Możemy powiedzieć w następujący sposób: «Przyjdź, Duchu Święty, przypomnij mi Jezusa, oświeć moje serce». Następnie otwórzmy Ewangelię i powoli czytajmy mały fragment. A Duch Święty sprawi, że będzie on przemawiać do naszego życia – zachęcił papież przed odmówieniem modlitwy Regina Caeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biografia Ducha Świętego?

To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce?

Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy...

Skomentuj artykuł

Papież: Duch Święty sprawia, że myśli Jezusa stają się naszymi myślami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.