Boża miłość do każdego z nas. To o niej przypomina nam Duch Święty

Boża miłość do każdego z nas. To o niej przypomina nam Duch Święty
Fot. 卡晨 / unsplash.com

Duch Święty przede wszystkim przypomina o miłości Pana Boga do nas. Jezus co prawda mówi, że to my Jego miłujemy, ale najpierw jest Jego miłość do nas.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (05.06.2022)

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii w Zesłanie Ducha Świętego słyszymy o tym, że kto miłuje Jezusa ten zachowuje Jego naukę. I oczywiście z tym można dyskutować, że ta nauka wcale nie jest trudna. Sami uczniowie zastanawiali się kto może to znieść i zachowywać to wszystko co mówi Jezus.

Ale tu jest właśnie uzupełnienie i to wspomnienie o tym, kim jest Duch Święty. Bo Jezus mówi: „Kto Mnie miłuje zachowa Moją naukę, ale dlatego, że ja posyłam do was Ducha Świętego, który wam o wszystkim przypomni”.

DEON.PL POLECA

To słowo „przypomni” jest kluczowe. Duch Święty przede wszystkim przypomina o miłości Pana Boga do nas. Jezus co prawda mówi, że to my Jego miłujemy, ale najpierw jest Jego miłość do nas. Miłość z naszej strony do Pana Boga jest odpowiedzią na to, że to On ukochał nas jako pierwszy, a Duch święty chce o tym każdego dnia przypominać.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biografia Ducha Świętego?

To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce?

Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy...

Skomentuj artykuł

Boża miłość do każdego z nas. To o niej przypomina nam Duch Święty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.