Papież Franciszek: Jedzenie to konkretne znaki dobroci Stwórcy

Papież Franciszek: Jedzenie to konkretne znaki dobroci Stwórcy
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP / tk

Żywność jako niezbędna dla życia i mająca udział w jego "świętości nie może być traktowana jak dowolny inny towar" - napisał papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Światowego Forum Żywnościowego, rozpoczętego w Rzymie w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Udział w nim wziął prezydent Andrzej Duda.

W liście przesłanym na ręce dyrektora generalnego FAO Qu Dongyu papież podkreślił: "Jedzenie to konkretne znaki dobroci Stwórcy". Dodał: "nasi dziadkowie" mieli szacunek dla chleba: "Całowali go, gdy był przynoszony na stół i nie pozwalali na to, aby cokolwiek się zmarnowało".

"Trzeba zatem szanować jedzenie i przyznać mu kluczowe miejsce, jakie ma dla życia człowieka" - stwierdził Franciszek.

Wskazał: "Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy oprócz zainteresowania jego produkcją, dostępnością i środkami handlu rolnego, zdamy też sobie sprawę z tego, że jest darem Boga, a my jesteśmy prostymi zarządcami".

DEON.PL POLECA

Papież zauważył, że należy ponownie "uwierzyć w braterstwo i solidarność, które powinny inspirować relacje między ludźmi i narodami".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: Jedzenie to konkretne znaki dobroci Stwórcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.