Papież Franciszek planuje w przyszłym roku odwiedzić Turcję

Papież Franciszek planuje w przyszłym roku odwiedzić Turcję
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani)
PAP/dm

Papież Franciszek planuje w przyszłym roku odwiedzić Turcję z okazji rocznicy Soboru Nicejskiego I, który odbył się w 325 roku - poinformował patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.

„Jego świątobliwość papież Franciszek pragnie świętować tę ważną rocznicę wspólnie” - powiedział w czwartek w Lizbonie patriarcha Bartłomiej, cytowany przez agencję Reutera.

Jak dodał, papież planuje odwiedzić Ekumeniczny Patriarchat Konstantynopolitański w Stambule i udać się do miasta Iznik na północnym zachodzie kraju, gdzie w 325 roku odbył się pierwszy sobór powszechny w dziejach chrześcijaństwa.

Trwa formowanie komitetu, który zajmie się organizacją wizyty. Wkrótce Watykan ma skontaktować się w sprawie pielgrzymki z tureckimi władzami - przekazał patriarcha.

DEON.PL POLECA

Papież Franciszek odbył pielgrzymkę do Turcji w 2014 roku.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek planuje w przyszłym roku odwiedzić Turcję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.