Papież Franciszek pomodli się z rodziną z Ukrainy. Odmówi z nimi różaniec

Papież Franciszek pomodli się z rodziną z Ukrainy. Odmówi z nimi różaniec
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
PAP/ kb

Papież Franciszek na zakończenie miesiąca maryjnego 31 maja odmówi różaniec w bazylice Matki Bożej Większej razem z rodziną ukraińską - zapowiedział w czwartek Watykan. Uczestnicy ceremonii połączą się m.in. z sanktuarium w Zarwanicy na Ukrainie i z Jasną Górą w Polsce.

Zarwanica to największe sanktuarium Kościoła greckokatolickiego w tym kraju.

W komunikacie Watykan ogłosił, że na zakończenie miesiąca maryjnego papież pragnie "zaoferować znak nadziei światu, cierpiącemu z powodu konfliktu na Ukrainie i głęboko zranionemu przez przemoc licznych trwających wojen".

Na znak bliskości z osobami dotkniętymi przez te "tragiczne wydarzenia", na spotkanie modlitewne w bazylice Santa Maria Maggiore zaproszono ukraińską rodzinę - podała Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji.

Jak poinformowała, papież będzie modlił się przed figurą Matki Bożej Królowej Pokoju, zamówioną przez papieża Benedykta XV w intencji zakończenia I wojny światowej.

Zapowiedziano połączenia z sanktuariami i katedrami na świecie; między innymi w Zarwanicy na Ukrainie, z Jasną Górą w Częstochowie, Loreto we Włoszech, Lourdes we Francji, a także w Iraku, Syrii i Bahrajnie.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek pomodli się z rodziną z Ukrainy. Odmówi z nimi różaniec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.