Franciszek podarował koronę Matce Boskiej "rozwiązującej węzły"

Franciszek podarował koronę Matce Boskiej "rozwiązującej węzły"
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Słynący łaskami obraz Matki Boskiej "rozwiązującej węzły" czczony w kościele pw. św. Piotra w Augsburgu, otrzymał koronę w darze od papieża.

Franciszek bardzo sobie ceni ten wizerunek Maryi. Zetknął się z nim po raz pierwszy w latach osiemdziesiątych, gdy odwiedził Augsburg w ramach pobytu studyjnego w Niemczech. Kopię obrazu przywiózł do Argentyny i jako arcybiskup Buenos Aires spopularyzował ją w tamtejszym Kościele.

Papież zlecił wykonanie korony specjalnie do tego obrazu i poświęcił ją w Ogrodach Watykańskich jeszcze w ubiegłym roku w obecności biskupa Augsburga Bertrama Meiera, który następnie przywiózł ten cenny dar do Augsburga.

Barokowo obraz "Matki Bożej rozwiązującej węzły" został ufundowany ok. 1700 roku przez augsburgskiego patrycjusza, Hieronymusa Ambrosiusa Langenmantela jako wotum za uratowanie jego małżeństwa. Autorem obrazu jest prawdopodobnie Johann Georg Melchior Schmidtner (1625-1705). Obraz przedstawia Matkę Bożą w czerwonych i niebieskich szatach, rozsupłującą węzły białej szarfy, którą trzymają dwa anioły. Centralny motyw otaczają sceny biblijne, symbolizujące nadzieję, miłosierdzie i zwycięstwo nad złem.

Od początku pandemii koronawirusa kościół w Augsburgu był zamknięty. Od 13 czerwca br. ma być otwarty przez cały dzień.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek podarował koronę Matce Boskiej "rozwiązującej węzły"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.