Strzelanina w Teksasie. Papież modlił się za ofiary tragedii

Strzelanina w Teksasie. Papież modlił się za ofiary tragedii
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ociec Święty nawiązał do wczorajszej tragicznej strzelaniny, jaka miała miejsce w szkole podstawowej w mieście Uvalde w Teksasie w USA. Zginęło w niej co najmniej 21 osób, z których zdecydowana większość to dzieci. Według policji zabójcą był 18-letni Salvador Romas, członek lokalnej społeczności latynoskiej, zabity na miejscu przez siły porządkowe.

Papież Franciszek modlił się za ofiary strzelaniny w Teksasie

Ubolewając z powodu masakry w szkole podstawowej w Teksasie modlę się za zabite dzieci, dorosłych i ich rodziny. Czas powiedzieć „dość" niekontrolowanemu handlowi bronią. Zaangażujmy się wszyscy, aby takie tragedie nie mogły się już nigdy więcej wydarzyć – powiedział Franciszek.

Ubolewania z powodu strzelaniny w Uvalde wyraziła także Konferencja Biskupów Katolickich USA, apelując do polityków o położenie kresu tej „epidemii zła i przemocy”.

Źródło: KAI / kb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Strzelanina w Teksasie. Papież modlił się za ofiary tragedii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.