Sudan Południowy przygotowuje się do wizyty papieża

Sudan Południowy przygotowuje się do wizyty papieża
(Fot. pl.depositphotos.com)
Vaticannews/Krzysztof Bronk/dm

Papieska wizyta w Sudanie Południowym już wydaje owoce, zanim się jeszcze rozpoczęła. Sytuacja w kraju się uspokaja - wskazuje biskup Edward Hiiboro Kussala. Franciszek będzie tu na początku lipca tego roku.

Trwają intensywne przygotowania do wizyty papieża Franciszka w Sudanie Południowym, która jest zaplanowana między 5 a 7 lipca.

W stolicy kraju - Dżubie powstaje wielki ołtarz, przy którym papież odprawi Eucharystię. We wszystkich parafiach trwają modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu podróży oraz trwałego pokoju, w tym kraju, który jest głównym celem papieskiej wizyty.

Biskup Kussala przypomina, że Franciszkowi będą towarzyszyć zwierzchnicy Wspólnoty Anglikańskiej i Kościoła Szkocji. Ta podróż ma zmobilizować wszystkich południowosudańskich chrześcijan to pokojowego współistnienia.

Biskup Eduardo Hiiboro Kussala: politycy wiedzą, że muszą zrobić porządek

- My na podróż papieża Franciszka patrzymy oczami wiary. Papież przybywa, aby utrwalić pokój w Sudanie Południowym. Jest to podróż bardzo ekumeniczna. Bardzo ważne jest, że przybędzie wraz z innymi braćmi w Chrystusie, aby zjednoczyć wszystkich chrześcijan w tym kraju. Stanowimy ponad 90 proc. mieszkańców. Musimy zacieśnić nasze relacje, dialog, zaangażować się w budowanie pokoju. Taka jest wola Papieża, po to do nas przybywa. (…) - mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup Edward Hiiboro Kussala.

Aktualnie na większości terytorium panuje względny pokój. - W miejscach, gdzie są obecni rebelianci dochodzi do sporadycznych strać. Ale już sama zapowiedź wizyty papieża doprowadziła do ostudzenia nastrojów. Widzimy, że zmienia się sytuacja w naszym kraju. Również nasi politycy mają świadomość, że muszą zrobić porządek przed przyjazdem papieża, aby zapanował pokój - dodaje.

Vaticannews/Krzysztof Bronk/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Sudan Południowy przygotowuje się do wizyty papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.