Bóg zawsze będzie nas prowadził do prawdy

Bóg zawsze będzie nas prowadził do prawdy
fot. Jackson David / Unsplash

Prawdę o sobie samych możemy przyjąć tylko z Duchem Świętym. Bez Ducha Świętego ta prawda będzie oznaczała, że się nie nadajemy. Ale przeżyta z Duchem Świętym będzie zaproszeniem do wypłynięcia na głębię.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [25.05.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej Ewangelii Jezus na chwilę przed męką mówi uczniom, że ma im jeszcze bardzo wiele do powiedzenia, ale że oni nie są w stanie tego udźwignąć, że będą w stanie przyjąć te słowa dopiero wtedy, gdy On pośle do nich Ducha Świętego.

Zobaczcie jak często mówimy komuś, że chcemy znać prawdę. I jak często, kiedy ktoś od nas żąda, żebyśmy powiedzieli prawdę, podajemy ją bardzo ostrożnie, kierując się troską, kierując się wrażliwością, odpowiedzialnością…

To jest sedno naszej relacji z Bogiem. Bóg zawsze będzie nas prowadził do prawdy. Ale tę prawdę będzie ujawniał przed nami etapami. Prawdę o sobie samych w relacji do Pana Boga możemy przyjąć tylko z Duchem Świętym. Bo bez Ducha Świętego ta prawda będzie oznaczała, że się nie nadajemy. Ale przeżyta z Duchem Świętym będzie zaproszeniem do wypłynięcia na głębię.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Bóg zawsze będzie nas prowadził do prawdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.