Papież Franciszek spotka się z młodzieżą w Rzymie

Papież Franciszek spotka się z młodzieżą w Rzymie
Fot. Ágatha Depiné / unsplash.com
KAI / tk

Papież Franciszek będzie dialogował z młodzieżą z całych Włoch. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek wielkanocny. Ma to być pierwsze od początku pandemii otwarte wydarzenie, które z udziałem papieża odbędzie się na Placu św. Piotra.

Informując o tym, że Franciszek zaprosił włoską młodzież do Rzymu kard. Gualtiero Bassetti zauważył, że młodzi ludzie bardzo dotkliwie przeżyli zamknięcie i restrykcje związane z nauką zdalną. Przewodniczący episkopatu Włoch podkreślił, że bardziej niż kiedykolwiek potrzebują znaków nadziei, a takim właśnie będzie dialog Franciszka z młodymi.

DEON.PL POLECA
Spotkanie wpisuje się w projekt pt. „Ziarna na wietrze”, który ma być impulsem do odnowienia duszpasterstwa po trudnym czasie pandemii. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są młodzi w wieku od 12 do lat. Franciszek ma odpowiadać na pytania młodych, a następnie wziąć udział w czuwaniu modlitewnym. W czasie pielgrzymki do Rzymu młodzi będą rozważać 21 rozdział Ewangelii św. Mateusza.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotka się z młodzieżą w Rzymie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.