Papież Franciszek we wrześniu weźmie udział w Spotkaniach Śródziemnomorskich w Marsylii

Papież Franciszek we wrześniu weźmie udział w Spotkaniach Śródziemnomorskich w Marsylii
Fot. softdelusion / depositphotos.com
PAP / jk

Papież Franciszek odwiedzi w dniach 22-23 września Marsylię na południu Francji – ogłosił w sobotę Watykan. Weźmie tam udział w zakończeniu wydarzenia pod nazwą Spotkania Śródziemnomorskie z udziałem biskupów, przedstawicieli władz i młodzieży z regionu. Spotka się też z prezydentem Emmanuelem Macronem.

Jak poinformował Watykan, papież przybędzie do Marsylii po południu w piątek 22 września. Na lotnisku powita go prezydent Macron. Następnie Franciszek weźmie udział w modlitwie maryjnej z miejscowym duchowieństwem w bazylice Notre Dame de la Garde. Na zakończenie dnia wraz z liderami religijnymi będzie obecny przy pomniku upamiętniającym marynarzy i migrantów, którzy zginęli na morzu.

23 września papież spotka się z grupą ubogich z miejscowej archidiecezji, a potem będzie uczestniczył w końcowej sesji Spotkań Śródziemnomorskich, w trakcie której wygłosi przemówienie. Franciszek spotka się z prezydentem Macronem i odprawi mszę na stadionie. Wieczorem wróci do Rzymu.

To będzie czwarta w tym roku papieska podróż. W kwietniu był na Węgrzech. W dniach od 2 do 6 sierpnia złoży wizytę w Portugalii z okazji Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, a na 31 sierpnia - 4 września zapowiedziano jego podróż do Mongolii.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek we wrześniu weźmie udział w Spotkaniach Śródziemnomorskich w Marsylii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.